Uusi ”Tekijät tutuiksi” -videosarja koostuu työntekijöidemme tarinoista ja se muistuttaa ihmisten tärkeydestä tuotteiden takana. Ensimmäisenä esittelyvuorossa tehtaanjohtajamme Sari Paavola.
Ajankohtaista
Easy Open -kannet nyt myös Herkkumaa Arctic Berries® -hilloissa.
Pohjoisen puhtaassa luonnossa kypsyneiden marjojen täyteläisistä mauista pääsee nauttimaan entistä helpommin ilman turhia vääntöjä tai ponnisteluita.
Marjasesongin kunniaksi halusimme tuoda helposti avattavat Easy Open -kannet nyt myös Herkkumaa Arctic Berries® -hillopurkkeihin.
Arctic Berries tuoteperheeseen kuuluvat pohjoiset puhtaasta luonnosta poimittujen marjojen maut: mustikka, puolukka ja lakka.

Kevään uutuustuotteet
Herkkumaa jatkaa monimuotoistumistaan elintarvikevalmistajana tuomalla kaupan hyllyille kaksi uutuus majoneesia, Mayochupin ja Remouladen.

Helsingin Sanomat testasi 24 mansikkahilloa – Herkkumaa hopealle!
Helsingin Sanomat halusi selvittää perinpohjaisesti millaisia mansikkahilloja kauppojemme hyllyiltä löytyy ja miten ne eroavat toisistaan.